HIIT cvičení na 10 minut

Sport

HIIT metoda je druh velmi intenzivního cvičení, které způsobí, že budete spalovat kalorie ještě několik hodin po docvičení. Jde o účinnou, ale samozřejmě velmi vyčerpávající metodu. Ovšem pokud si ji chcete zkusit, můžete dodržovat následující cviky. Každý cvik provádějte s co největším nasazením 40 sekund (nepřeceňujte se). Odpočinek mezi jednotlivými úseky je 5 sekund.

 pozice prkno

1. Nejprve si stoupněte a přesuňte váhu na levou nohu. Zvedněte ruce a přitáhněte k břichu pravou nohu. Spolu s tím s rukami klesejte k co nejvíce zvednutému pravému kolenu. Vraťte se a takto opakujte v co nejrychlejším tempu. Druhý cvik zvolte ten stejný, ovšem na druhou stranu.

 

2. Nyní si stoupněte a jednoduše otáčejte pouze vrchní částí těla. Otočte se lehce napravo, lehce nalevo a poté silně napravo. A takto pokračujte i na druhé straně. Opět v co nejrychlejším tempu.

 

3. Nyní se postavte a rozkročte nohy. Levou přešlápněte za pravou a levou ruku položte před pravou nohu. Zpět do postoje a zopakujte to samé na druhou stranu. Zkuste nohy příliš nekrčit.

 

4. Lehněte si na zem a pokrčte nohy do pravého úhlu vůči vašemu tělu. Pravou nohu narovnejte lehce nad zem, ale nedotýkejte se. Vraťte ji zpět, a zároveň to samé provádějte se druhou nohou. Dejte si záležet, abyste cítili svaly. Nejde příliš o rychlost, ale o správnost.

 

5. Zůstaňte ležet a nohy položte na zem. Na zemi je pokrčte a začněte zvedat pánev. Soustřeďte se na to, abyste pánev zvedali opravdu pořádně, opět nesejde na tom, že nebudete nejrychlejší.

 rukavice pod botami

6. Vytvořte plank, neboli prkno. Opírejte se o dlaně, mějte ruce natažené a pohybujte nohama, jako kdybyste měli běžet. Tento cvik je náročný, ale pokud jej zvládnete, jste o krok blíž vítězství.

 

7. Postavte se a dřepujte. Vždy po jednom dřepu zašlápněte jednu nohu za tou druhou. Strany vždy střídejte a mezitím nezapomeňte na dřep.

 

8. Tento cvik je pravděpodobně ze všech nejtěžší, proto se snažte jej vydržet a motivujte se. Opět si lehněte do pozice prkna s nataženýma rukama. Pokrčte pravou nohu, poté levou. Následně se v prkně snižte na lokty a opět pokrčte nohy. Směřujte spíše do stran. Vraťte se v prkně do původní pozice a opakujte.

 

9. Dalším cvikem budou opět dřepy. Je třeba cviky střídat, abyste měli dost sil na ten následující. Jedná se znovu o dřepy, tentokrát po každém dřepu vykopněte před sebe jednu nohu. Snažte se co nejvýš.

 

10. Již jste téměř u konce. Lehněte si a nohy zvedněte do svíčky. Obě nohy zároveň pokládejte na zem, ale s tím rozdílem, že se země nedotknete a naopak se vrátíte do původní polohy. Pro zjednodušení si podepřete rukama boky na zemi.

 

11. Vraťte se do pozice prkno a to, co jste s rukama dělali ve cvičení č. 8 zopakujte nyní. Tentokrát však nezapojujte nohy.

 

12. A posledním cvikem jsou obyčejné dřepy. Pokud jste to zvládli, jistě vás čeká vaše vysněná postava.