Hurá do Estonska!

Služby

Ruku na srdce. Kolik z vás si alespoň jednou v životě při hledání vhodné destinace na dovolenou na mapě vzpomnělo na Estonsko? Zrovna moc nás určitě není. Estonsko opravdu nepatří zrovna k nejvyhledávanějším zemím na trávení dovolené a u náš Čechů, kteří jsme si tak oblíbili Chorvatsko a v zimě Alpy, to platí dvojnásob. Je to ale velká škoda, protože Estonsko můžeme bez výčitek zařadit na seznam zajímavých a opravdu krásných zemí. Nevěříte? Tak si přečtěte tento článek a následně kupte letenku Levneletenky!

Estonsko-hradby

Estonsko je opravdu malou zemičkou, která ovšem svou velikost dorovnává nedotčenou krajinou, příjemnou atmosférou, a také faktem, že se jedná o jednu ze zemí Evropské unie, kde si obyvatelé žijí velice dobře. Národním jazykem je zde estonština, jež samozřejmě většina z nás neovládá. Nemusíte se ovšem obávat, že byste byli naprosto ztraceni, protože se zde i hojně uplatňuje ruština, což také slouží studentům, kteří vyjíždí na zahraniční stáže, protože dostat se s ruským jazykem přímo do Ruska není zrovna jednoduchý oříšek. Není-li ani ruština vaší silnou stránkou, hravě se s místními obyvateli dohodnete pomocí celosvětově uznávané angličtiny.

Hlavním lákadlem, které tato země nabízí je neuvěřitelné množství dechberoucích jezer, které tvoří až 4,5 % celkové rozlohy Estonska. Milovníci přírody tedy budou ve svém živlu, protože zde narazí také na nedotčené a neponičené lesy, neuvěřitelné množství chráněných území a pět obrovských národních parků.

Pro spíše městské nadšence, se určitě vyplatí zavítat do hlavního města, kterým je Tallinn, jehož celé historické centrum je zapsáno na světovém seznamu dědictví UNESCO. Obdivovat zde můžete například starobylou radnici, Dlouhou ulici, která je významná tím, že ji lemují starobylé domy, anebo třeba hradby s 26 věžemi, které město obklopují. Nejedná se ale jen o historické centům, ale také o významný středobod techniky a informačních technologií. Málokdo také ví, že právě zde vznikla slavná aplikace Skype. Nadšeni také jistě budete z krásných kavárniček, obchůdků a restaurací.

Estonsko - dlouhá ulic

Když už zde zavítáte, rozhodně si nemůžete nechat ujít chutě této země. K věcem, které byste měli zaručeně ochutnat paří zdejší proslavené tvarohové sýry, jež se doslova rozplývají na jazyku, Sült, což je něco jako naše tlačenka anebo třeba Mulgipuder. Pod tímto neznámým názvem se skrývá zajímavá kombinace bramborovo-obilné kaše, která je doplněna o krásně křupavou a dozlatova opečenou slaninu. Vše pak můžete zakončit ochutnávkou zdejšího piva a posoudit, zda je lepší než to naše české.