I vaše domácnost může být SMART

Elektro

To, co chce asi většina z nás od svého domova, je pocit bezpečí a také trochu toho komfortu. A obojí můžete mít v daleko větší míře než doposud, stačí si doma zřídit chytrou domácnost. Nebude to rozhodně levné a ani se to neobejde bez chyb, ale určitě se vám to v konečném důsledku vyplatí. V době, kdy jsou již mnoho let na trhu běžné chytré mobilní telefony, televize a v brzké době budou i automobily, je SMART domácnost pouze dalším logickým krokem. Dnes se stále jedná spíše o raritu, ale v dohledné době bude mít takto zařízené bydlení každý druhý. A to z jednoduchého důvodu – vyplatí se to.

aplikace pro inteligentní domácnost

Úspory

Při dnešních cenách nejen elektrické energie, ale také například plynu není divu, že se každý snaží ušetřit každou korunu. S chytrou domácností se vám to podaří vrchovatou měrou. Můžete na ni totiž napojit například topení. Při správném nastavení pak lze tímto způsobem uspořit řádově jednotky až desítky tisíc měsíčně dle toho, jak velkým máte dům/byt, jak často potřebujete topit atd. Topení v době, kdy budou všichni obyvatelé domácnosti pryč bude vypnuté, ovšem jakmile se začnete blížit zpátky domů, topení se automaticky zapne nebo ho zapnete na dálku pomocí svého mobilu. Nemusíte tak zbytečně topit v době, kdy bude byt prázdný a zároveň nemusíte rezignovat na tepelnou pohodu, jakmile se vrátíte zpátky z práce nebo z výletu.
ovládání domu

Bezpečnost

Pokud chcete mít své obydlí zabezpečené lépe než doteď, chytrý domov vám s tím může výrazným způsobem pomoci. Dají se na něj napojit například venkovní kamery a vy tak můžete pouze skrze svůj mobilní telefon sledovat, co se zrovna děje u vás na zahradě prakticky kdekoliv a kdykoliv. Obdobným způsobem fungují i čidla detekující případné vloupání. Ta vyšlou signál na policii, případně ochrannou agenturu a zároveň upozorní i vás ještě předtím, než vás kontaktují bezpečnostní složky.