Jak se vyznat v obalech a krytech na mobil Huawei

Nákupy

Vývoj a výroba mobilních telefonů s operačním systémem (smartphonů) s sebou přinesla i expanzi odvětví ochranných pouzder a krytů. Zatímco pro klasické telefony se nabídka na trhu točí hlavně kolem klasických zasouvacích koženkových či textilních pouzder, smartphony svým tvarem a velikostí nabízí využít mnohem širší sortiment.

Základní druhy obalů na „chytré“ mobily

Pouzder, krytů a obalů na mobil Huawei se vyrábí tisíce druhů a vybrat z nich ten, co vám, jak se říká, padne do ruky, není zrovna snadné.

mobil v ruce

Speciální výrobky – do této kategorie patří výrobky pro nestandardní situace, kdy telefon nemáme v kabelce či v batohu nebo v kapse, ale využíváme jeho společnost při sportovních činnostech a při pobytu v přírodě. Jsou to držáky instalované do interiéru automobilů, na rám a řídítka jízdního kola, na ruku a kolem pasu pro rekreační i vrcholové sportovce – běžce, případně pro horskou turistiku. Dále sem patří speciální pouzdra kolem pasu, připomínající ledvinku, vodotěsné a prachotěsné futrály určené hlavně pro vodáky a pro dělníky pracující na stavbách atd.

dívka s mobilem

Silikonové kryty – k nejoblíbenějším produktům, zvláště mezi mladšími ročníky, se řadí odlitky ze silikonu. Jsou nesmírně praktické a levné, můžete jich mít doma více a střídat je podle nálady. Přístroj však chrání jen z boku a ze zadní strany, a jestliže jej stále obracíte v ruce a občas vám z ní vypadne, vyplatí se pořídit i tvrzené sklo na dotykový displej. Některé typy silikonů mají na zadní straně imitaci zvířecí srsti – jsou pak velmi příjemné na dotek a vzhledově působivější.

Flip (knížka) – pokud chcete vsadit na elegantní design a chránit telefon ze všech stran, zkuste nejprodávanější, osvědčený typ tzv. flip, připomínající knížku. Flipová pouzdra se hodí ke každé příležitosti, užijete je doma, na cestách, ve škole i v zaměstnání, a zvolíte-li vhodný typ, případně motiv, budou o vás vypovídat, čemu dáváte přednost – jakému životnímu stylu, a jaké preferujete barvy.