Ketonová dieta vás zaručeně nezklame

Zdraví

Není dieta jako dieta. Jsou takové, které vás hned napoprvé bezpečně dovedou k vytčenému cíli a výsledek vašeho snažení vám budou všichni závidět. Ale mnohem více je těch, které můžete zkoušet zas a znovu a pořád dokola i mnoho let a z vašeho úsilí nevzejde zhola nic. A možná při takovém usilovném „hubnutí“, ještě nakonec ztloustnete, protože se vaše tělo naučí bránit proti hladovění aktivním ukládáním energie do tukových rezerv.

jablko

Je tedy jasné, že pokud jde o diety, tak je nejlepší věnovat na začátku dostatek pozornosti postupu, který si pro hubnutí zvolíte. Může tak chvíli trvat, než si vyberete tu pravou, ale díky tomu už nebudete muset zkoušet další a další diety a prožívat mnohá zklamání. Lepší je vsadit na vědecky propracovaný systém, i když bude zdlouhavý než na plané sliby o zázračně rychlém hubnutí, které vás nikdy nedovedou k cíli.

Jistě vás nyní napadne otázka, jaká dieta je ta pravá? Dobrých postupů, jak dojít k cíli, může být samozřejmě více, nicméně mnoha lidem se osvědčila ketonová dieta– tedy takový postup hubnutí, který sází na pravidelné a vyvážené stravování a jídelníček nabitý bílkovinami.
Proč by se tím pravým zázrakem měla stát právě strava bohatá na bílkoviny? Především proto, že taková strava dokáže v lidském těle navodit ketózu, tedy fyziologický proces, při kterém se rychle odbourávají tuky, ale stav bílkovinných tkání zůstává zachován. Laicky řečeno, při takovém hubnutí se zbavíte tukových polštářů, ale svalová hmota zůstane na místě. A právě o to tady jde!

hmotnost

Právě díky ketonové neboli bílkovinné dietě se nemusíte obávat nepříjemného jojo efektu.Když budete mít svalovou hmotu v té nejlepší možné kondici, tak budete spalovat přijatou energii bez potíží i poté, co dietu ukončíte, a to aniž byste museli začít intenzivně sportovat. A v takovém stavu vás už jojo efekt nemůže ohrozit.