Na dovolenou do Olomouce

Dovolená

Při vyslovení názvu města Olomouc si jistě jako první představíte olomoucké tvarůžky. A ještě aby ne, město se jimi pyšní již mnoho let. Pokud patříte mezi milovníky této pochoutky, rozhodně byste neměli vynechat obchod na olomouckém náměstí, který nabízí samé pochutiny a tvarůžky na několik způsobů.
městská radnice v Olomouci
            A když už budete na náměstí, rozhodně nesmíte zapomenou na orloj, který zde sídlí. Když chvíli sečkáte, užijete si orloj v celé své kráse. Mezitím můžete se jít například podívat na Sloup Nejsvětější trojice. Víte, kdy je toto místo nejkrásnější? V době, kdy pořádá město rozkvetlé památky. A nejen ta, kouzelně rozkvete hned několik kostelů najednou a vstup do nich máte zdarma.
            Na náměstí je toho samozřejmě mnoho, avšak neopomeňte ani další památky, které jsou poblíž, či jinde v Olomouci. Za zmínku stojí kostel svatého Mořice, který se ovšem v posledních letech rekonstruuje. Není však čeho litovat, i pohled zvenčí je velice zajímavý.
            Vynahradit si jej můžete návštěvou katedrály sv. Václava, který jistě nepřehlédnete, ačkoliv nesídlí na hlavní cestě. Dále poblíž najdete chrám svatého Gorazda nebo kostel svaté Anny. Naopak když se vydáte skrze náměstí na druhou stranu, můžete najít například Červený kostel.
            Pokud budete mít dost procházek, rozhodně se zastavte v jedné z kaváren. Je jich zde mnoho, které jsou skvostné. Jazz Fresh Café je malá a velmi útulná kavárna. Obsluha je opravdu příjemná a ceny taktéž. Nebo zkuste krásnou kavárnu Café La Fée, případně do třetice všeho dobrého je zde i kočičí kavárna.
náměstí v Olomouci
            Výlet si jistě naplánujte na několik dní, jelikož rozhodně musíte navštívit i Svatý kopeček. Přespání je zde za výhodné ceny a pokud chcete opravdu zážitek, doporučuji Long story short hostel. Výbavou a vzhledem je to ten nejkrásnější hostel široko daleko. Přeji krásný výlet a mnoho zážitků.