Osvětlení nové generace

Nákupy

LED žárovky jsou modernější a výhodnější alternativou klasických svítidel. Kromě větší šetrnosti k životnímu prostředí nabízí také ekonomické řešení pro osvětlení domácností, firem či aut. Výhod jejich použití je nespočet, níže jich několik uvedeme.světlo v ruce
Pokud se podíváme do historie, kdy se svítilo svíčkami a olejovými lampami, je obsluha LED osvětlení mnohem jednodušší. Kromě zvýšeného rizika požáru navíc produkují saze, oxid uhličitý a uhelnatý. Není proto div, že byly nahrazeny žárovkami. Nejdříve těmi klasickými, jak šel ale technologický vývoj dopředu, i tyto se staly zastaralými. Na popularitě ztratily také kvůli nadměrnému množství elektrické energie, které spotřebují. Proto se zrak společnosti upřel k LED osvětlení.
A teď již k výhodám LED žárovek:

  • Úspora energie může někdy dosahovat dokonce až k 90 %. Jejich spotřeba je tak nízká, že některé chytré automobily nejsou schopny rozeznat nově nainstalované LED autožárovky ve svých světlometech, protože je považují za prasklou klasickou žárovku.
  • Delší životnost než klasické žárovky a to mnohonásobně – LED uvádí 30-80 000 hodin života, zatímco klasické pouhé 2 000.
  • Lepší svítivost a to až 10x než klasické žárovky, 2x než zářivky.
  • Nevadí jim časté zapínání/vypínání, což u běžných žárovek může znamenat přepálení jednoho ze žhavicích vláken, čímž přestane být účinná.
  • Šetrnější k životnímu prostředí, protože neobsahují žádné toxické látky.
  • Nevyzařují UV
  • Lepší stmívací efekt zajistí těm, kteří si rádi upravují intenzitu světla dle momentální potřeby.
  • Nezahřívají se – LED žárovky vynikají nízkou pracovní teplotou, takže nehrozí riziko požáru.

místnost s LED osvětlením
Kde jsou výhody, najdeme také nevýhody. Těmi tady jsou vyšší pořizovací náklady, které se ale vzhledem ke své delší životnosti vrátí brzy zpět (a to nejen při nákupu nových kusů, ušetříme také na spotřebě elektrické energie). S tím souvisí další nevýhoda, která je, že celková životnost závisí na teplotě. Pokud se pouzdro LED žárovek přehřeje vlivem vyšších teplot, dojde k selhání celého zařízení.