Služby dřeva

Služby

Když si necháváme postavit nový dům, je k tomu zapotřebí mnoho surovin, mezi kterými je i dřevo, v případě dřevěných srubů o to víc. Dřevo na krov také potřebujeme, když nám stará střecha přestane plnit svou funkci a my si musíme nechat zhotovit jinou. Na starých domech jsou krovy i desítky let staré a v případě, že do střechy nějakou dobu zatékalo, je stávající krov shnilý a je nutné udělat nový. To potom přijde na řadu služba, kterou nám poskytuje dřevo, krovaři, pila, ale také těžební společnosti dřeva, které nám bude po následující dlouhá léta zajišťovat střechu nad hlavou.
prkna na další zpracování
Dřevo nám poskytuje mnohem více služeb, než pouhé přístřeší, mezi takové služby dřeva patří různé stoly a nábytek, židle, zajišťuje nám teplo, když s ním topíme. Také slouží dekoračně, jako sochy, obložení, plot a další. Například jako lavička v parku k odpočinku.
Práce na získávání a zpracování dřeva slouží mnoha lidem jako zaměstnání, jako obživa a náplň dlouhých pracovních dní. Tesaři, truhláři, řezbáři, krovaři, dřevorubci, stolaři, stavebníci, domácnosti lidí na vytápění, mnoho lidí je zapojeno do služeb spojených se dřevem.
Nesmíme také zapomínat na lesníky, kteří nám vysazují nové a nové stromy, aby za nějaký ten rok bylo dřevo k použití. Svou úlohu zde hraje také příroda sama, to, jak umožňuje dřevu v lese růst vzhůru k oblakům, aby bylo dost silné a dlouhé. My lidé velmi často využíváme služby přírody, aniž bychom si to uvědomovali. V lese sbíráme lesní plody pro svou obživu, nacházíme v ní klid, vyrovnanost, možnost pohybu…
dřevěný chrámový krov
Každá služba něco stojí, proto, když jdeme do lesa a vidíme tam odpadky, měli bychom je jako odměnu lesu sebrat, potom tu máme různé řemeslníky, u nich to je jasné, jim je odměnou peníze, které jim zaplatíme za jejich práci, ať už je to lavička na sezení, stůl nebo skříň.