Jak vybrat správný přepravní vozík

Služby


Když vidíme plné regály v obchodech, většinou si ani neuvědomujeme, že je musí téměř neustále někdo doplňovat. To vyžaduje mimo jiné také přepravování velkého množství zboží. Je tedy jasné, že pracovníci by vše v rukách nesli velmi těžko. Proto se používají různé pomůcky, jako je například přepravní vozík https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/přepravní-vozíky.

Jedná se o vozík, na který můžeme naložit palety se zbožím a pak jej přesunout kamkoliv potřebujeme. Je to nejen fyzicky méně náročné, ale také podstatně rychlejší, neboť převezeme podstatně větší množství najednou.

velký přepravní vozík

Je tedy jen pochopitelné, že je najdeme prakticky v každém obchodě či skladu. A stejně tak je jasné, že jich existuje velká spousta druhů a typů. Proto může být poněkud náročné vybrat takový, který je vhodný zrovna pro nás. V první řadě musíme vzít v úvahu to, kolik toho vlastně budeme potřebovat najednou převézt. V malém krámku toho například nebude rozhodně tolik, jako v nějakém velkoskladu. Podle toho si následně vybereme potřebnou velikost.

i toto může být přepravní vozík

Dále je to také šířka dveří, chodeb a uliček, kterými se bude muset vozík pohybovat. Pokud máme například v krámě úzké uličky, pak asi široký typ nebude zrovna vhodný, i když budeme potřebovat přepravit větší množství zboží. Musíme totiž také vzít v úvahu i to, že bude muset také zatáčet. A to vyžaduje ještě více prostoru.

Pak je tu také cena provozu a údržby. Elektrický vozík je sice rychlejší a pohodlnější, avšak dobíjení baterií zvyšuje účet za elektřinu, zatímco ten mechanický vyžaduje mnohem více práce a manipulace s ním může být náročnější.

Proto je rozhodně dobré být při výběru opatrný. Není to totiž zrovna levná záležitost, a většina obchodů ani skladů si nemůže dovolit zbytečně vyhazovat peníze. Než tedy nějaký koupíme, dobře si vše promysleme a zhodnoťme, který se do našich podmínek hodí nejlépe. Tak budeme nakonec všichni spokojení – jak vedoucí, tak i pracovníci.