K čemu se vám hodí teleskopická tyč u bazénu

Nákupy

Teleskopická tyč https://www.chlorito.cz/teleskopicke-tyce patří do základního příslušenství vybavení bazénů a vířivek. Je to však natolik víceúčelový předmět, že jej využijete i jinde, a nebudete mít pocit, že jste právě zbytečně vyhodili pár stovek ze svého rodinného rozpočtu.

Kartáč

Na koncovku teleskopické tyče lze pohodlně nasadit čisticí kartáč, který budete u bazénu a vířivky potřebovat k čištění stěn od nánosů usazených částic prachu, mastnoty a zbytků krémů a dalších nečistot. Kartáče využijete k čisticímu procesu i při zazimování bazénu a kdykoli jindy, bude-li k tomu vhodná příležitost.

čistá hladina bazénu

Vysavač

Vysávání bazénového dna je běžný proces, protože se na dně nádrží usazují nečistoty i tehdy, je-li v provozu filtrační okruh. Žádná filtrace nikdy nezaručí, že zůstane dno bazénu dokonale čisté, vždy je tu ve hře zemská gravitace a ta se postará o to, aby alespoň část nečistot dopadla ke dnu. Vysávání dna se provádí poloautomatickými či plně automatickými vysavači, ale je možné využít i ruční nástavce na teleskopické tyče, které zastanou stejnou práci. Bude to sice vyžadovat vaši spolupráci, ale trocha pohybu navíc vám spíše prospěje.

Hladinová či hlubinná síťka

Na teleskopické tyče se mohou nasadit síťky pro odlovování větších předmětů, které by ucpaly filtraci či skimmery, jako jsou listy stromů, tráva, hmyz, kousky papíru, úlomky plastových fólií nebo textilu, gumové hračky atd. Hladinové a hlubinné síťky byste měli mít vždy při ruce v blízkosti bazénu, abyste mohli operativně zasáhnout, zejména když je bazén v provozu.

voda v bazénu

Malířské náčiní

Chystáte se malovat svépomocí? A používáte malířské válečky? Pokud si vyberete opravdu kvalitní polyakrylový váleček, případně sadu válečků pro rovné i nerovné povrchy, může být vaše snaha korunována úspěchem, který podpoříte teleskopickou tyčí, původně určenou pro využití u vašeho bazénu. Podmínkou ovšem je, že bude možné tyč bez problémů navléknout a zafixovat na držák válečku s rukojetí.