Tryskání povrchu materiálu

Nákupy

Bohatá historie

Velkou zajímavostí rozhodně je, že vůbec první získaný patent byl už v roce 1870, takže základní princip není žádná novinka. Samozřejmě během této doby se toho mnoho změnilo, takže stoje dnes vypadají úplně jinak a jejich výkon je mnohé lepší. K nám se dostala tato technologie na začátku 19. století, přičemž i tu si našla slušné uplatnění. Proč jej všude možně najdeme pod označením pískování a stoje se nazývají pískováčky? Vysvětlení je naprosto jednoduché, protože k tomuto procesu potřebujeme abrazivní částice.

vybavení pro tryskání

Vzhledem k tomu, že potřebujeme dosáhnout dobrého výsledku za nízkou cenu, tak vůbec nejpoužívanější je právě písek. Při práci musíme dodržovat bezpečnost, a to zejména u mobilních pískováček. Musíme se vyhnout především vdechování částic a tomu, aby nám létali na holou kůži. Proto musí mít obsluha řádné ochranné pomůcky, kdy člověk vypadá jako v takovém skafandru, který jej bezpečně chrání.

Box je elegantní řešení

K čemu se tato metoda využívá? Odvětví je samozřejmě více, ovšem mezi to největší se řadí strojírenství. Když se podíváme na surový odlitek, tak jeho povrch je dost drsný, což nám nemusí vyhovovat. Právě pískování se postará o jeho úpravu a je tak finálně dokončený, nebo připravený ještě k dalšímu procesu. Místo mobilního tryskání se dá v řadě případů využívat pískovacího boxu https://piskovacky.cz/piskovaci-kabiny-boxy-hobby-stolni/22-piskovaci-box-kabina-sbc100a-stolni-mala.html, což je pohodlnější, protože celý proces se děje uvnitř a my vytáhneme výrobek po kompletním procesu tryskání.

pásmo tryskání

Boxů je více druhů, přičemž hobby jsou levnější, ale profesionální mohou jet pod mnohem větší zátěží. Malá hobby kabina stojí pár tisíc, takže je to dostupné řešení pro nenáročné. Kde berou abrazivní částice potřebnou energii? Využívá se stlačeného vzduchu, a proto se kabina napojí na kompresor. Právě stlačený vzduch malým částicím uděluje vysokou energii a ty už se nám postarají o obrábění povrchu daného obrobku.