Alternativa ku klasickému bydlení

Bydlení

Není dnes prakticky možné pořídit si vlastní bydlení, aniž by se člověk nezadlužil na podstatnou část svého života. I když, jsou zde i jiné možnosti.

Alternativa ku klasickému bydlení

Většina našinců má plán žít nakonec ve svém vlastním obydlí. Hodně národů nejen v Evropě to mají jinak, ale my máme rádi své jisté. Z toho důvodu také naprostá většina Čechů nebydlí v podnájmech a ve svých vlastních obydlích. To se ale může během jedné dvou dekád docela radikálně změnit. Vzhledem k tomu, že je v našich zeměpisných šířkách zoufalý nedostatek obytných nemovitostí, jsou jejich ceny vyšponované do závratných výšin, a ne každý si tak může vlastní bydlení dovolit. Hlavně mladí lidé, kteří ještě nemají dost našetřeno či nedisponují takovou silnou pozicí v zaměstnání, to vidí jako velký problém.

Doma je doma

Ani hypotéku už dnes banky nedají každému a pokud ano, je velice přísná a obvykle na řadu desítek let dopředu. A dlužit komukoliv třeba třicet let nikdo asi netouží. To je také příčinou toho, že se mladí lidé ohlížejí i po jiných možnostech, než jsou standardní byty, případně rodinné vilky. Je pravdou, že těch levnějších alternativ zase tolik není, ale existují. Mezi ty nejzajímavější bezpochyby patří i mobilní domy.

Jsou útulné

Koupě celoročního mobilní domu určitě nejsou vyhozené peníze. Samozřejmě, i když si pořídíte nejnovější a nejprostornější model, nikdy z toho neuděláte zářivý palác, ale to za tu cenu nikdo ani nečeká. Pokud hledáte něco, kde můžete spokojeně žít bez toho, aniž byste se museli kdovíjak uskromňovat, je to vhodná volba. Navíc v tomto případě nebudete potřebovat ani žádný nábytek, a dokonce toho nebudete muset ani příliš utratit za elektrospotřebiče. Obojí je v nových verzích domků již v základu k dispozici a vše je rovněž zahrnuto již v konečné ceně. Jakmile tak podepíšete smlouvu a převezete své bydlení na svůj pozemek, můžete okamžitě bydlet. Žádná kolaudace, žádné zařizování.

Pohodové bydlení

Tento typ obydlí je navíc vhodný i k trávení dovolených. Pokud máte vlastní byt i pozemek v atraktivní oblasti, můžete si pořídit bydlení na kolech v horší verzi za mnohem nižší cenu než celoroční model, a využívat ji jako takovou chatku na léto. Po případném zateplení se dá používat ale i zimě.