Bazénová fólie aneb na tvaru i velikosti záleží

Nákupy

Bazén je rozhodně investicí, která se vyplatí. A nyní dvojnásob! Zejména díky tomu, že už takřka od června lze se potýkat s vysokými teplotami. Ochlazení v bazénu je jedním z nejlepších řešení. Záleží na velikosti. Pokud si můžete dovolit větší bazén, ve kterém se dá i plavat, uděláte tak mnoho i pro své zdraví a pro své tělo. Plavání náleží mezi efektivní fyzickou aktivitu, která je vhodná pro každého a v každém věku.
vrata u bazénu.jpg
Bazénová fólie je nezbytným elementem k provozu bazénu. Její využití je nejen v rámci obložení betonového, plastového bazénu, ale slouží i v rámci opravy staršího bazénu. Lze ji využít takřka pro všechny druhy.

V nabídce je k dispozici bazénová fólie ve standardních rozměrech, tudíž si vyberete potřebnou velikost i tvar konkrétně pro váš bazén. Pokud ne, tak lze po individuální domluvě objednat si produkt v nestandardním provedení.

Fólie slouží coby vnitřní izolace bazénu proti úniku vody. Současně plní i estetickou funkci. Z tohoto důvodu je zapotřebí nepodcenit správný výběr a případnou výměnu svépomocí. Při volbě hraje hlavní roli tvar a velikost.
kulatý bazén.png

Jak na výměnu? Zvládne ji i domácí kutil

U nadzemních bazénů je v tomto případě fólie spotřebním materiálem, jenž jednou za čas potřebuje vyměnit. Pozitivní je, že se nejedná o něco mimořádně složitého. Průměrně manuálně zručný člověk ji zdárně zvládne. Životnost je zhruba šest až sedm let. Poté je zapotřebí provést obměnu. Životnost fólie je ovlivněna taktéž tím, jak je o ni postaráno i to, jak se chloruje. Pokud vznikne jen menší trhlina, je možno uskutečnit pouze opravu. Avšak když je větší závada, musí se provést komplet výměna.

Svou roli sehrává také venkovní prostředí, neboť v létě trpí díky UV záření, v zimě zase na fólii působí mráz. Výsledkem je, že po letech je křehčí i náchylnější k mechanickému poškození. Stejně tak i po estetické stránce není po letech už pěknou záležitostí.

Výměna je poměrně jednoduchá. Pokud to budete dělat prvně, je dobré si vyčlenit na to jedno odpoledne.