Co by každý Čech měl znát

Dovolená

Dovolená je v našem zrychleném světě nezbytným zastavením, které každý z nás potřebuje, některý méně jiný více. Většina lidí dává přednost letní dovolené, snad proto že je to běžné a možná také proto, že pro rodiny s dětmi je mnohem lepší během letních prázdnin aspoň jeden týden strávit mimo zdi domova, ve kterém se mají pohybovat dva měsíce. Zimní dovolené ale bývají také velmi oblíbené, jezdí na ně ovšem rodiny, které mají vztah k zimním sportům, především k lyžování. Mnozí lidé se snaží nelézt vhodné místo ke strávení dovolené v cizí zemi, ale zapomínají, že i tady u nás je mnoho míst, které by jako čeští občané měli znát a které, kdyby to přiznali, by jim taky mohly přijít velmi zajímavé.

Holašovice

Kdybychom chtěli za všechny vyjmenovat třeba jen pár, mohli bychom začít třeba Prahou. Snad samozřejmostí pro české občany je navštívit někdy hlavní město, ale je rozdíl projít si ho jen tak anebo se doopravdy zajímat o to, co vidíme. Základem je jistě Pražský hrad a korunovační klenoty. Ty jsou vystaveny pouze párkrát do roka, ale stojí za to, když už jsou, přivstat si a dostat se tak dostatečně brzo do fronty, která se bude pomalu posouvat okolo malé vitrínky, která je ze všech stran obklopena pracovníky ochranky.

Telč

Projít si Zlatou uličku s domky, které zde stojí již od konce 16. století, Karlův most se všemi svatými, na jejichž sochách můžete pozorovat práci různých, převážně barokních, umělců či Prašnou bránu, třeba i s vyhlídkou. Mezi další zajímavá města patří samozřejmě také například Český Krumlov, který v dnešní době znají lépe turisti z cizích zemí než čeští občané. Telč, se svým krásným náměstím, které Vás ihned přenese do 16. století nebo Holašovice, se svými domky ve stylu selského baroka, které taktéž patří mezi památky UNESCO. Je jen na Vás, co si vyberete, ale určitě si můžete být jisti, že Vás výběr nezklame.