Když chybí garáž

Nákupy


Dřevěné konstrukce lze použít na zahradě k mnoha účelům. Pergoly, altány, zahradní chatičky a třeba i boudy pro nářadí. A v neposlední řadě se pomocí dřevěné konstrukce dá postavit garážové stání třeba i pro 2 auta.

Každý automobilista ví, že deště, zvláště ty obohacené spadem, kterých je u nás stále dost, neprospívají laku a dalším součástem karoserie. Proto je důležité, aby automobil byl co nejvíce chráněn před prostředím. A nejlíp je mu v garáži. Co dělat když garáž není k dispozici? Je nějaká šance situaci vyřešit jinak? A je to řešení finančně náročné?

Ochránit auto, to je to oč tu běží

Asi nikdo nečeká, že by odpověď na první dvě otázky zněla záporně. To by pravděpodobně nevznikl tento článek. Samozřejmě, že řešení i tohoto problému existuje. Není nijak složité, nemusí se nikde ohlašovat a jeho realizace není vyloženě levná, ale ve srovnání se stavbou klasické garáže vychází daleko výhodněji.

Garážové stání pro 2 auta si můžete koupit. Můžete si zakoupit stavebnici, nebo ji koupit jako celek včetně montáže. Jediné co potřebujete mít na svém pozemku místo, kde se garážové stání hodí postavit. Tedy s možností příjezdu obou aut. To znamená hned na hranici pozemku, nebo i kousek od něj, ale v tom případě musíte počítat i s vlastní příjezdovou cestou.

Garážové stání

V případě že si garážové stání zakoupíte, je důležité si celou plochu, kterou stání zabere pečlivě zaměřit a následně upravit.

Garážové stání je konstrukce obdobná pergole. Jen o malinko větší. Důležité je provést kvalitní patky, na kterých budou stát nosné trámky. Ty nesou celou střechu, která je zpravidla sedlová s poměrně malým sklonem. Střecha je plně zakrytá bedněním, na němž je položená asfaltová krytina. Auta jsou poměrně značné hmotnosti. Velkou pozornost prosím, proto věnujte podlaze. Může jít o podlahu z litého betonu. Estetičtější a praktičtější je ale zámecká dlažba.