Co dělat, když Vaši žádost na hypotéku banka zamítla?

Peníze

Hypotéční úvěr neboli hypotéka je v nejčastějším případě využívána ke koupi nějaké nemovitosti ať už pro bydlení nebo pronájem. Abyste ji získali, tak si Vás banka musí prověřit, a to Vaše příjmy. V dnešní době není jen tak snadno dosažitelná, proto lidé se z banky vracejí bezradní. Důvodem je to, že banka si ověří všechny Vaše příjmy a rozhodne se, jestli jste schopni tuto hypotéku splácet či nikoli. Důležité je samozřejmě to, že je třeba si dopředu naspořit alespoň 25% z kupní ceny nemovitosti, důvodem je, že banka nabízí LTV (poměr mezi výše hypotečního úvěru a zástavní hodnota nemovitosti) okolo 80%.

Hypotéka

Jak tedy řešit tuto situaci, jestliže Vaši žádost na hypotéku banka odmítla? Proto zde je takzvaná nebankovní hypotéka, která Vám rychle a snadno pomůže získat peníze, a to bez složitého papírování. V žádném případě tato firma nevybírá předem poplatky. Máte zde možnost získat rychlou hotovost, vyplatit různé exekuce, přefinancovat nevýhodné půjčky, nebo také zástavy. V závislosti na místě, kolik na nemovitost potřebujete, se odvíjí i úrok, který v nejčastějším případě je zde 6,9%.

Banky, jak už bylo zmíněno, posuzují Váš příjem, avšak to neplatí u nebankovní hypotéky Nebankovnihypoteky. Zde může být výhodou, že nižší příjem nemusí být překážkou, takže si tuto hypotéku může dovolit o mnoho více lidí než v klasické bance. V nabídce je však i možnost takzvané Americké nebankovní hypotéky. Ta nabízí i možnou úrokovou sazbu 4% p.a. Pro to, abyste ji získali je jen potřeba mít spolužadatele, například někoho z Vaší rodiny bez záznamu v registru.

Hypotéční úvěr

A jaké jsou podmínky? Je potřeba, abyste vyplnili online žádost, a obratem Vás kontaktuje manažer, který s Vámi probere jakékoli detaily, domluvíte se na výši úvěru a také splátek. Pokud však zašlete fotografie nemovitosti, tento celý proces můžete o něco uspíšit. Po tomto už dodáte pár podkladů, poskytovatel úvěr schválí a stačí jen podepsání smlouvy, poté už dostanete peníze na Váš účet. Takže ano, je to velmi snadné a rychlé.