Náš sluha

Elektro

Jednou z nich se obklopujeme neustále. V jednom kuse a snad naprosto všude. Doma, v zaměstnání, a někdy i uprostřed lesa. Ano, i tam. Že je to nesmysl a nic takového neexistuje. Nu, nebudu se přít, ale čtěte dále a uvidíte sami, že se jako autor nemýlím. 

Technický pokrok zastavit nelze, tedy, ono by to šlo, ale chtěl by to skutečně člověk udělat? Vždyť právě jemu to většinou přináší jen a jen dobro. Skoro. To záleží, jak se to vezme. Proto by se člověk asi nebránil čemukoli, co mu usnadní život. A že bych se tedy měl konečně vymáčknout oč mi kráčí? Dobrá, udělám to. 

elektrické rozvody

Tou věcí je elektřina. Už vidím, jak se chechtáte až se za břicho popadáte. Že je v lese? Ano, máte ji v kapse. Nebo váš mobil funguje na vzduch? Ne, jede na elektřinu, kterou mu obstarává baterie. A někteří se bez mobilu neobejdou ani uprostřed lesa. Hodně často vídám na svých toulkách muže i ženy řvoucích do mobilů v lesní tišině. Ale to je každého věc. Třeba je to pro ně smrtelně důležité-. 

Ovšem já nemám nic proti elektřině, to ne, i když kdybych ji neměl, tak se také nezblázním. Na televizi se mohu dívat i při svíčkách, no ne?  

žárovka

Pozorný čtenář jistě pochopil vtip. Ano, byl to fórek a tímto se za něj omlouvám, já totiž vůbec televizi nemám, hahaha.  

Nuže, zpět k vážnému textu. Elektrika jako taková nám neslouží jen k osvětlení v noci nebo tam, kde není pořádně vidět. Elektřina pohání stroje, umožňuje práci na tři směny, doma za nás dělá spoustu práce, zejména v kuchyni, ale i na zahrádce.  

Bez ní by byl život poněkud těžší, schválně si ji zkuste vypnout na jeden den. A uvidíte sami, co všechno se stane. A to je jen jeden den. Za tu dobu se vám nestihlo například zkazit maso v mrazáku že. A co kdyby nebylo elektriky týden? Ojoj.  

Buďme rádi, že ji máme a směle ji využívejme kde to jde. A doufejme, že se její cena někdy vrátí zpět do starých kolejí. To je nesmysl, viďte?