Rozjezd podnikání

Služby

Chcete-li začít podnikat a přitom nevystavovat svůj celý majetek, potažmo majetek celé své rodiny možným rizikům, které podnikání obnáší, rozhlédnete se po možnosti získat nějakou právnickou osobu. Nejmenší právnickou osobu v České republice je klasická společnost s ručením omezeným, tedy lidově zvané sróčko.

Jde o čas

I když se jedná o právnickou osobu, která má v názvu slovo „společnost“, můžete si ji pořídit zcela sám. Budete prostě uveden jako společník (rozuměj zakladatel) i jako jednatel, ten kdo společnost ve skutečnosti řídí a dohlíží na její působení v rámci zákona.

Sróčko si můžete založit také sám. Svoláte valnou hromady, sestavíte Společenskou smlouvu, vytvoříte Stanovy. Určitě vás zlákají vzory těchto dokumentů, které jsou volně dostupné na internetu, ale zde se vyplatí věc více promýšlet s ohledem na budoucnost. Nikdy si nemůžete být jistí, že do podnikání nepřiberete nějakou další osobu, takže je dobré s touto alternativou počítat. Když máte dokumenty, musíte oběhnout úřady, notáře, Obchodní rejstřík. Možná vás zde čekají komplikace a těžkosti. Zakládání zvládnete, ale nepočítejte s tím, že to bude nějak rychlé.

Naopak okamžitě můžete začít podnikat, když si společnost koupíte. Prodej společností companiesandoffices.cz u nás realizuje akciová společnost prezentující se na našem webu. Ta nabízí takzvané ready made společnosti, tedy sróčka založená pouze a jen za účelem prodeje.

Za společnost se platí

Společnost je připravena a zařazena do katalogu společnosti, který je přímo na zmíněném webu. Každá společnost je plně funkční, má splacené základní jmění ve výši 18 tisíc korun, a je zapsána v Obchodním rejstříku. Pokud se pro nákup rozhodnete, budete potřebovat pouze pár ověřených podpisů na zakladatelských smlouvách. Po zaplacení ceny vybrané společnosti a poplatku na zápis změny v Obchodním rejstříku můžete začít zvesela s podnikáním.