Plavat na hladině musí vždy

Nákupy

Bazénové období a chvíle plné zážitků strávených ve vodě, už pomalu klepou na dveře. Když se vás tato sezóna týká a vlastníte doma nepostradatelný bazén, ve kterém jste prakticky celé léto, je dobré začít přemýšlet nad tím, co si k němu pořídit, vyměnit nebo doplnit, aby vám fungoval nepřetržitě a s výsledkem, se kterým budete spokojeni.

plovák

Bez chemie se neobejdete nikdy

Dopřát vašemu bazénu bezvadnou a průzračnou vodu můžete jen tehdy, pokud zvolíte správnou chemii, která ho bude pořád a s postupným uvolňováním čistit. Nestačí si myslet, že vám filtrace udělá všechnu službu a vaše voda už nebude potřebovat žádný další zázračný proces. Naopak! Mít zásobu chemických tablet je něco, na co musíte hledět, abyste docílili hladiny, ve které se budete moci koupat bez problémů a zdravotního rizika.

  • Před prvním použitím takových tablet je však vhodné, dopřát bazénu přípravek, který ho dezinfikuje. Tím je zpravidla „Savo“ a po dobu jednoho až dvou dnů, je dobré se koupání v něm vyhýbat.

Pak vám už bohatě postačí použít tablety, které máte k dispozici a hledět nejen na doporučené dávkování, ale i na jejich ideální umístění.

bazény

Plovák jako chytrá pomůcka

Jistě víte, že nemůžete tablety naházet volně do vody a nechat jich působit. Je potřeba jich uzavřít do něčeho, čemu se říká plovák na tablety do bazénu. Díky tomu, že v něm budou tablety volně plavat po hladině se postará o to, aby bylo čištění zaměřené na celý váš bazén a ne pouze na jeho spodní část. Existuje hned několik druhů takových plováků, takže si z nich můžete vybrat takový, který potřebujete.
Je vhodný na použití všech dostupných tablet:

  • chlorových
  • bromových
  • kyslíkových

Některé typy obsahují i účelový teploměr – na měření teploty vody ve vašem bazénu. Všechny velikosti, design nebo typy jsou však cenově přijatelné a pro každý bazén je více než potřebné, minimálně jeden vlastnit a nechat ho plavat na hladině.