Textilie v interiéru

Nákupy

Když si chce někdo zútulnit domov, může vsadit na leccos z toho, co do takového příbytku patří. Našince v této souvislosti vesměs napadne nový nábytek, možná i vymalování nebo vytapetování a podobné počiny. Jež jsou ke zkrášlení našich domovů dozajista vedoucí.
Ovšem u těch právě zmíněných možností bychom neměli skončit. Protože mezi věci, jež mohou náš domov vylepšit a dovést třeba i k naprosté dokonalosti, patří i různé dekorační textilie. Například ty s výraznými vzory, jež mohou každý interiér změnit i více než výrazně.
tři okna v ložnici
Takovéto textilie mohou přijít třeba i přímo na stěnu, klidně i v podobě kombinace několika různých druhů v různých barvách a dekorech.
Pak lze z těchto textilií vytvořit i různé textilní doplňky v interiéru místnosti a lze jimi též pozměňovat, vylepšovat a dokonce i zrenovovat starý nábytek. Protože takové textilie mají své kouzlo.
A jak se takové projevuje?
Do dětského pokoje lze pořídit třeba velký textilní panel, sloužící mimo jiné i jako kapsář, do jehož kapes lze ukrýt kdeco, co by se jinak povalovalo bez ladu a skladu všude možně. Současně tu jde ale i o efektní nástěnnou dekoraci, jež se dětem nemůže nelíbit.
Ve všech pokojích, co jich doma jenom nalezeme, pak lze též věšet na zdi textilní panely s nápadným dekorem, jež se tak stávají zajímavým pozadím, textilie tu lze ale používat třeba i k vyplnění prosklených dvířek u nábytku nebo k výrobě vzhledných polštářků a polštářů. A máme-li dostatečně pevnou a hustou textilii a kvalitní lepidlo nebo nábytkovou sešívačku, lze touto pokrýt i starý nábytek, jenž se tím rázem stane dokonalejším. A to ať už se jedná o skříň, zásuvky, boxy do regálů, nohy u stolku, opěradla židlí, sedáky u stoliček či obrazové rámečky.
A rozhodně neuškodí ani to, pořídíme-li starému nábytku zbrusu nové čalounění nebo potáhneme-li postele pestrou látkou.
poodhrnuté závěsy
Pokud si dá člověk na tomto počínání záležet, je více než pravděpodobné, že nakonec spočine na tom, co pod jeho rukama vzniklo, svým zrakem se zalíbením. Jak jenom to člověka polaská na duši! Než tento – je-li mužem – vzápětí nejednou zapláče. A to ve chvíli, kdy si jeho manželka uvědomí, že interiér bytu není všechno. A že potřebuje peníze, aby si něco krásného z textilu koupila i sama na sebe. Aby tu ladila s prostředím.