Skříně na míru, to jsou také posuvné dveře se zajímavými dekory

Nákupy

Také se vám líbí vestavěné skříně na míru sten-skrine.cz? Jejich úspěch spočívá ve více věcech, zejména tu jde o skvěle využitý prostor, většina předmětů v domácnosti je na jednom místě a také velmi dobře vypadají. Mohou vytvořit skutečně krásný bytový doplněk v jakémkoli prostoru rodinného domu, městského bytu anebo kanceláře. Velký význam mají u vestavěných skříní zejména posuvné dveře.

moderní pokoj

Dejte přednost posuvným dveřím

Technologie posuvných dveří si získává mnoho příznivců tím, že jde o zcela odlišný systém jejich obsluhy. Naprosto odpadá visící dveřní deska na pantech, které jsou zatíženy velkou silou, resp. hmotností dveřního křídla, a pokud jsou panty nedotažené a volné, může snadno při častějším pohybu dojít k jejich poškození.

Dveřní křídla se také mohou časem sesedat a způsobit tak vzájemné křížení, čímž nás nutí k jejich seřizování. Máme tedy o zábavu postaráno a namísto smysluplnější činnosti trávíme čas v ložnici se šroubovákem, kleštěmi, kladívkem, montážními klíči, nebo i s vrtačkou.

moderní ložnice

Posuvné dveře se navzájem nekříží, jde o zcela odlišný způsob otevírání a zavírání. Velice snadno se s nimi manipuluje, někdy postačí i kontakt dvěma prsty a bez výrazné fyzické síly se dveře otevřou, což je výhodné hlavně v okamžiku, kdy máme plné ruce věcí, a nechceme je pokládat na zem.

Dekory dveří – jedna věc je praktičnost a funkčnost, druhá věc jejich vzhled. Dekory posuvných dveří bývají mnohem rozmanitější, než u běžného nábytku v obchodech, využívá se k tomu i umělecká tvorba a lze je koncipovat skutečně zajímavým, atraktivním způsobem. Povrchy dveří mohou být opatřeny fotografiemi, nápisy, geometrickými obrazci a tvary, různými barevnými variacemi, mohou je doplnit zrcadla a samozřejmě je vhodné dveře ladit s okolními předměty, podlahovou krytinou, malbou, křesly a dalším nábytkem, závěsy, garnýžemi a žaluziemi atp.