Nepříjemná situace, která se může týkat i vás

Peníze

Co může být horšího než let zpožděný o několik hodin? No přece zrušený let claimcloud.cz, který nebývá v poslední době žádnou výjimkou. Mohou za to zejména nízkonákladové společnosti, které se snaží stlačit ceny na tak nízkou hranici, že ani piloti či palubní personál není spokojený s tím, jaký mají plat. Ne vždy je to však otázka jenom těchto společností. Problémy mohou nastat i u klasických společností, které mají více jak padesátiletou tradici. U takových společností jsou však problémy jiného rázu než personálního, přesto se může stát, že vůbec neodletíte. Mohou za to následující vlivy:Rodina sledující odlétající letadla

  • Počasí = Nejčastější důvod, proč se letadlo vůbec neodlepí od země. Mohou za to silné bouřky, sněžení, ale někdy také mlha, která vám neumožní vycestovat.
  • Teroristické aktivity = Únosy letadla, nahlášení bomby či zadržení celého letiště, to jsou v některých oblastech poměrně běžné vlivy.
  • Výpadky elektrického proudu = Mohou nastat například při nadměrné spotřebě nebo havárii na elektrickém vedení. Řešení však mnohdy tkví v záložních zdrojích elektrického proudu.
  • Personální problémy = Záležitost některých společností, jejichž management nastavil velmi špatné podmínky pro své zaměstnance.

Nyní již víte, co může způsobit zrušený spoj, avšak nevíte, co byste měli dělat, když to skutečně nastane. Odpovědí je předpis či EU regulace 261/2004, která stanovuje výši finanční kompenzace, jež lze získat, pakliže bude let přímo zrušený. Jsou zde však určitá ale.Letadlo Turkish Airlines

Za přírodu nikdo nezodpovídá

Pokud se vám stane, že byste snad nemohli odcestovat kvůli počasí, můžete na možnost kompenzace celkově zapomenout. Naopak v případě personálních problémů jde zpravidla veškerá odpovědnost na leteckou společnost, čímž se karty v řešení této věci obrací. Jakmile to zjistíte, můžete začít s řešením, které bude spočívat v předání řešení kompenzace někomu zkušenějšímu.