Parametry bazénové vody musíte pravidelně sledovat

Nákupy

Používáte kvalitní bazénovou chemii, a přesto není voda ve vašem bazénu tak čistá, jak byste si představovali? Už nevíte, co udělat, abyste se zbavili nežádoucích mikroorganismů? Zdá se vám, že přípravky bazénové chemie nefungují tak, jak by měly?

vzorek

Problém může být ve špatných koncentracích oxidačního činidla a pH vaší bazénové vody. Jak správná koncentrace aktivní látky ve vodě, tak optimální hodnota pH jsou naprosto nezbytné k tomu, aby přípravky bazénové chemie fungovaly tak, jak očekáváte, a aby účinně bránily růstu bakterií a řas. Proto je naprosto nezbytné pravidelně sledovat kvalitu bazénové vody s pomocí testerů aktivní látky a pH v bazénu.

Pořiďte si proto odpovídající testery pH a aktivní látky, kterou pro desinfekci vody v nádrži využíváte, ať už se jedná o chlór, kyslík anebo bróm. Navíc, speciální testery chlóru a aktivního kyslíku už můžete zakoupit i v kombinované podobě s testery pH. Měření tak může být ještě snazší. Vybírat můžete jak z testerů v tabletové, kapalné i proužkové podobě. Nadto je při opakovaném nákupu možné ušetřit tím, že si budete pořizovat pouze náhradní náplně, neboť stupnice a obaly testerů vám zůstanou z prvního balení. Takto můžete při svém nákupu výhodně ušetřit.

Každý, kdo chce mít o stavu vody ve svém bazénu dobrý přehled, by měl vodu testovat pravidelně nejméně jednou za dva týdny, v případě velkého zatížení nádrže koupáním anebo v případě horkého počasí i častěji. Jedině tak dosáhnete toho, že vás nepřekvapí žádná nečekaná změna koncentrace aktivní látky a pH vody, která by mohla vést k nečekanému nárůstu mikroorganismů anebo k jinému skokovému zhoršení kvality bazénové vody.

plavec

V případě zjištění nízké koncentrace aktivní látky je nezbytné její obsah ve vodě co nejrychleji navýšit, v případě chlóru jsou k tomu ideální přípravky šokové chlorace bazénové vody, ať už v organické či anorganické podobě.