Rekreační sport

Sport

Snad nejlepší způsob, jak trávit volný čas, je pohyb. A to nejen v mládí. I s postupujícím věkem je potřeba pohybu více než nutná. Rekreační sport lze provádět až do stáří. A tělo vám za něho poděkuje. Snad nejčastější aktivitou, ke které nepotřebujeme žádné sportovní náčiní, je chůze. Ideálně v přírodě. Po nerovném terénu. Stačí si jen obout pohodlné boty a vyrazit. Ať už sami, nebo s přáteli. Druhým takovým rekreačním sportem je plavání. Při které se protáhnou všechny svaly. A rovněž při něm je dodrženo i správné dýchání. Běh je je možné provádět jak ve venkovních prostorách, tak i na trenažéru.

Rekreační sport na vodě

Ten si pořizují starší lidé. A udržují si na něm potřebnou kondici.  Tento pohyb má dobrý vliv ne cévy dolních končetin, které tak slouží až do pozdního věku bez zdravotních problémů. Dopad na naší pohodu jak fyzickou, tak psychickou, mají i sporty týmové. Jako je hokej, fotbal házená či nohejbal, které preferují muži. Ženy si zase rády zacvičí jógu, pilates a rády si zahrají badmintonový turnaj. Cyklistiku mají rádi všichni už od dětství. Protože co se  v mládí naučíš, ve stáři jako bys našel.

Rekreační běh s přáteli

V současné době roste popularita netradičních rekreačních sportů.  Mezi které patří Zorbing. Má více podob a určen je pro lidi, kteří mají rádi adrenalinové zážitky. Velká nafukovací koule, vyrobená ze speciálního materiálu, tu nabízí kutálení ze svahu až třem zorbonautům najednou. Přičemž dosahují rychlosti až padesáti kilometrů v hodině. Aquazorbing je jeho alternativa. Kdy je zorb nafouknutý přímo na vodní hladině. A účastník se na ní snaží o chůzi a další nepředvídatelné kousky. Bodyzorbing je rekreační sport určen pro více hráčů. Ideální pro netradiční fotbalové utkání, kdy koule je nafouknuta kolem horní poloviny těla. A mimo ní jsou jenom nohy. Paddlebording je určen všem, kteří mají rádi vodní sporty. Na prkně, které připomíná surf, se pádluje na klidných vodách přehrad a jezer. Provozovat se dá i o letní dovolené u moře. Pro ty nejodvážnější je určeno sjíždění řek. Či rychlostní závody. Které jsou rozděleny do více kategorií. Podle schopností a kondice závodníka.