Vhodné letní osvěžení

Už se zase děsíte konce května, kdy v našich končinách obvykle začínají první parna? To rozhodně nejste jediní. Vzhledem k tomu, že i letos má být léto velice horké, je dobré myslet na své zdraví a pravidelně doplňovat tekutiny. Bez toho se neobejdete. Ovšem i když budete pít sebevíc, stejně se budete potit jak o život, takže je dobré se občas osvěžit i jinak, například sprchou. Nemusíte ale využívat typ v koupelně, ale nainstalovat si na zahradu speciální solární sprchu. Její koupě je výhodná ať už jste nebo nejste vlastníky bazénu.
voda ze sprchy

Hygiena především

I když se dají samozřejmě používat zcela samostatně, původní myšlenka byla, že solární sprchy budou fungovat jako jakési další bazénové příslušenství. Vzhledem k tomu, že je více než vhodné se před a po použití bazénu vždy osprchovat, je lepší mít sprchu rovnou na zahradě a nemuset tak chodit do koupelny v domě. Před použitím bazénu je očista vhodná hlavně ke smytí různých bakterií a nečistot, které vám během dne ulpěly na kůži a po koupání je zase vhodné ze sebe smýt chlorovanou vodu, která nejenže není nejvoňavější, ale také může způsobovat různé vyrážky.
zahradní sprcha

Skvělá cena

Vzhledem k tomu, že i nejdražší modely solárních sprch nestojí příliš mnoho, nejedná se o žádnou velkou investici, kterou byste se museli dlouho rozmýšlet. Tento druh příslušenství je dnes u bazénů poměrně běžný a poptávka po tomto druhu sprch neustále roste. Velkou měrou se na tom samozřejmě podílí i poslední léta, která byla skutečně výjimečně teplá. Co se týče instalace, jedná se o jednoduchou záležitost, kterou zvládnete bez cizí pomoci sami. Stačí se řídit přiloženými instrukcemi, případně se zeptat podrobněji v obchodě, kde jste sprchu kupovali. Zařízení není nezbytné, jakkoliv napájet. Už z názvu je patrné, že sprcha funguje na sluneční energii. I proto není mimo koupací sezónu příliš použitelná.